Jak wybrać bukmachera internetowego?

Dodane: 14 wrzesień przez użytkownika Tomek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera?


Moment rejestracji nowego konta gracza na stronie bukmachera internetowego jest kluczowym z punktu widzenia typera. Wybór dobrego operatora może sprawić, że obstawianie zakładów i czerpanie z nich regularnych zysków stanie się znacznie łatwiejsze, natomiast wpłacając depozyt w kiepskim serwisie gracz z góry stawia się na straconej pozycji. Jak wybrać bukmachera internetowego? Na co zwrócić uwagę w momencie rejestracji? Oto kilka kluczowych aspektów, które każdy typer powinien mieć z tyłu głowy obstawiając typy bukmacherskie.
Jak wybrać bukmachera internetowego?


Przygoda każdego typera z internetowymi zakładami sportowymi posiada kilka punktów zwrotnych, które w dłuższej perspektywie mają gigantyczny wpływ na osiągnięcie sukcesu lub klęskę w ostatecznym rozrachunku. Można do nich zaliczyć chociażby moment wyboru odpowiedniej strategii na grę oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem w momencie czarnej serii kilku(nastu) nietrafionych kuponów z rzędu, jednak kto wie, czy nie najważniejszą decyzję gracz musi podjąć już w momencie wyboru bukmachera, u którego zarejestruje konto i wpłaci pierwszy depozyt?!

Jednym z liderów wsród polskich legalnych bukmacherów jest: Fortuna


Styl każdego typera różni się bowiem diametralnie i o ile dany serwis może się okazać idealnym dla większości graczy, tak dla niego niekoniecznie i zdecydowanie korzystniejsze z jego punktu widzenia będzie wpłacenie depozytu u bukmachera o znacznie niższym prestiżu, ale wpisującego się w jego strategię i eksponującego te parametry, które są charakterystyczne dla jego gry.


Dlatego tak ważne jest określenie, na czym najbardziej zależy graczowi i które aspekty danego bukmachera będą kluczowe z punktu widzenia gracza. Na które parametry z oferty firmy bukmacherskiej należy zwrócić szczególną uwagę w momencie wyboru bukmachera? Przekonajmy się!


Jak wybrać bukmachera? Graj w legalnych serwisach!


Być może większość z Was o tym doskonale wie, być może nie, natomiast czujemy się w obowiązku poinformowania Was, że od 2017 roku zgodne z polskim prawem jest obstawianie zakładów sportowych WYŁĄCZNIE na stronach bukmacherów z licencją nadaną przez Ministerstwo Finansów.


Gra w każdym innym serwisie jest nielegalna, zaś gracze korzystający nadal z usług zagranicznych bukmacherów bez licencji narażają się na poważne konsekwencje. Jakie? Powiedzmy tylko, że przepadek wpłaconego depozytu będzie najmniejszym strapieniem gracza, któremu zostanie udowodnione obstawianie zakładów na stronach nielegalnych bukmacherów.

Jednym z liderów wsród polskich legalnych bukmacherów jest: Fortuna


Szczęście polskich graczy polega jednak na tym, że jakość oferowanego produktu przez legalne serwisy w ostatnich latach poszła mocno w górę i na ten moment topowi bukmacherzy internetowi w naszym kraju nie mają żadnych powodów do wstydu nawet w stosunku do międzynarodowych gigantów, którzy na rynku zakładów online funkcjonują od kilkudziesięciu lat.


Sprawdź łatwość rejestracji konta gracza


Badania rynku pokazują, że 4/10 graczy, którzy zdecydowali się na założenie konta w danym serwisie nie potrafi lub nie chce przebrnąć przez cały formularz i rezygnuje z dokończenia procesu rejestracji! To sprawia, że bukmacherzy robią co w ich mocy, aby sam proces był maksymalnie intuicyjny i nieskomplikowany, zaś lista wymaganych informacji i danych osobowych ograniczona do absolutnego minimum.


Tak czy inaczej, na mocy ustawy hazardowej każdy legalny bukmacher zobligowany jest do poproszenia nowych klientów o cały szereg danych osobowych, więc jeśli marzy Wam się kariera typera internetowego, to nie zdołacie pominąć tego kroku. Pocieszający jest natomiast fakt, że tak jak ustawa zmusza firmy bukmacherskie do zbierania danych od graczy, tak samo zobowiązuje ich do trzymania ich w absolutnej tajemnicy, dlatego ryzyko wycieku danych ograniczone jest do absolutnego minimum.


Legalni bukmacherzy mają również propozycję dla graczy, którzy nawet mimo to nie chcą wysyłać skanów dokumentów potwierdzających tożsamość i podawać swojego numeru konta. Coraz więcej serwisów oferuje bowiem możliwość rejestracji konta tymczasowego bez podawania ww. danych, jednak należy mieć świadomość, że gracz nie dostaje pełnego dostępu do wszystkich opcji bukmachera, zaś w momencie zlecenia wypłaty ewentualnej wygranej i tak będzie musiał uzupełnić kluczowe informacje i dokonać weryfikacji konta.

Czy wiesz, że u polskiego legalnego bukmachera możesz grać również bez podatku? Bukmacher bez podatku


Poszukaj informacji na temat wiarygodności bukmachera


Zanim zdecydujesz się na rejestrację konta i wpłacenie depozytu u konkretnego bukmachera sprawdź najpierw informacje co do jego wiarygodności i bezpieczeństwa swoich środków. Co prawda proces otrzymania licencji w naszym kraju jest szalenie trudny i operatorzy muszą spełnić szereg rozmaitych wymogów (m.in. obowiązek posiadania sporego kapitału zakładowego na start, który gwarantuje graczom wypłatę wygranych), jednak zawsze warto poszperać w sieci i dowiedzieć się jakie opinie o danym bukmacherze panują wśród graczy.


Na szczęście nie jest to zadaniem trudnym. W internecie aż roi się od komentarzy typerów na temat konkretnych serwisów, zaś fora bukmacherskie pękają w szwach od opinii dotyczących jakości proponowanego przez nich produktu. W tej sytuacji ryzyko założenia konta w kiepskim serwisie spada do minimum, zaś gracze mogą być zupełnie spokojni o swoje środki. Natomiast typy bukmacherskie jednego z bukmacherów znajdziesz na stronie: Fortuna typy na dziś


Poznaj ofertę zakładów bukmachera


Szeroki wachlarz proponowanych zakładów to jeden z kluczowych aspektów z punktu widzenia graczy, których ambicją jest wypracowanie profitów w dłuższej perspektywie. A zatem zanim typer zdecyduje się na rejestrację konta w danym serwisie powinien najpierw dowiedzieć się jak bogata jest oferta zakładów konkretnego bukmachera, które dyscypliny są u niego najmocniej obsadzone oraz ile opcji zakładów na poszczególne wydarzenia proponuje dany operator.


Oczywistym jest bowiem, że im szersza oferta zakładów danego bukmachera, tym większa szansa na to, że gracz odnajdzie kursy na interesujące go zdarzenie i będzie obstawiał te zakłady, na które ma ochotę i w których dostrzega spore value, a nie tylko te, które akurat znajdują się w ofercie jego bukmachera.


Kolejne ważne aspekty w kontekście oferty to ilość opcji zakładów oraz jakość proponowanych kursów. Im więcej opcji zakładów tym większa szansa na to, że bukmacher popełni jakiś błąd i nie doszacuje jakiegoś zdarzenia, przez co zaproponuje kompletnie nieadekwatny kurs, dzięki któremu gracz będzie mógł cieszyć się ze sporej wygranej.


Z kolei argumentu odnoszącego się co do wysokości kursów chyba nikomu nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Gdyby jednak jakimś cudem ktoś nadal nie doceniał znaczenia wysokich kursów i lekką ręką godził się na obstawianie zakładów po znacznie niższych kursach to być może przemówi do niego fakt, że 85% graczy nie przekracza yieldu na poziomie 3-5% w dłuższej perspektywie. A zatem jak chcecie wypracować profit, jeśli zarejestrujecie konto gracza u bukmachera, który oferuje kursy niższe średnio o 2-3% od konkurentów?!!!


Sprawdź jakość proponowanej oferty na żywo


Wielu typerów kompletnie nie interesują rynki zakładów przedmeczowych, zaś cała ich uwaga skupia się na kursach na żywo. W ich przypadku kluczowa będzie zatem jakość sekcji LIVE na stronie danego bukmachera. Oferta na zakłady na żywo nie jest czymś wyjątkowym, lecz proponuje je praktycznie każdy legalny serwis w naszym kraju.


Oferta ofercie jednak nierówna, dlatego gracze, którzy chcą się skupić na tym właśnie rodzaju zakładów powinni zarejestrować konto u bukmachera, który nie tylko prezentuje szeroki wachlarz zakładów i dobre kursy na żywo, ale również oddaje w ręce graczy narzędzia ułatwiające stworzenie zwycięskiego kuponu LIVE, jak chociażby przydatne statystyki na żywo oraz transmisje meczów w livestreamach.

Mecze live możesz zagrać w
: Fortunie


Dowiedz się jak łatwo można wpłacić depozyt i wypłacić wygraną


Szalenie istotnym parametrem topowego bukmachera internetowego jest liczba oraz jakość respektowanych metod płatniczych. Błyskawiczny depozyt oraz bezpieczna wypłata wygranych środków to bowiem z punktu widzenia gracza kluczowe aspekty operatora, u którego warto założyć nowe konto.


Na szczęście po pierwsze są to informacje bardzo łatwo dostępne i bez trudu można je odnaleźć na stronie bukmachera internetowego, zaś po drugie legalne serwisy po raz kolejny stają na wysokości zadania i respektują wyłącznie bezpieczne i sprawdzone opcje wpłacenia depozytu i wypłaty wygranych środków, dzięki czemu gracze nie muszą obawiać się o utratę swoich pieniędzy.


Wysokość bonusu powitalnego


Wielu graczy podczas wyboru bukmachera internetowego w pierwszym momencie zwraca uwagę na wysokość darmowych środków na start. I nie ma w tym niczego złego! Legalni bukmacherzy proponują zazwyczaj bardzo atrakcyjne pakiety powitalne, dzięki którym można błyskawicznie podreperować swój budżet i oddalić widmo bankructwa.


Szczęście polskich typerów polega na tym, że kwota bonusów na start od topowych serwisów bardzo często liczona jest w tysiącach złotych i grzechem byłoby zrezygnować z tak atrakcyjnego pakietu. Należy jednak sprawdzić, czy za tak hojnym bonusem nie są ukryte skomplikowane zasady obrotu oraz czy bukmacher nie proponuje znakomitej promocji powitalnej kosztem słabej oferty oraz kiepskich kursów.


Systematyczność promocji okolicznościowych


Solidny bonus na start to jedno, natomiast równie istotne są atrakcyjne i przede wszystkim regularne promocje dla stałych graczy w późniejszym okresie. Regularne bonusy dedykowane pod konkretne wydarzenia sportowe oraz ciekawe konkursy typerów pozwalają ustabilizować budżet na solidnym poziomie oraz dają okazję na wysoką wygraną.


Pomysłowość legalnych bukmacherów nie zna tutaj granic, dlatego gracz powinien przede wszystkim sprawdzić systematyczność organizowanych promocji, ale również ich rodzaj. Przykładowo - gracze, których specjalnością są wielokrotne kupony AKO powinni rozejrzeć się za bukmacherem, który promuje takich właśnie typerów specjalnymi bonusami (chociażby zwiększającymi kwotę darmowych środków wraz z rosnącą liczbą typów na kuponie lub gwarantującymi zwrot stawki w sytuacji, jeśli tylko jedna selekcja na kuponie okaże się nieprawidłowa).


Z kolei typerów obstawiających głównie zakłady na żywo szczególnie powinna zainteresować propozycja od bukmacherów, którzy nie tylko oferują sporo rynków zakładów i atrakcyjne kursy LIVE, ale również co jakiś czas obdarowują graczy atrakcyjnym freebetem, który albo można otrzymać za postawienie konkretnego zakładu LIVE, albo wręcz przeciwnie - gracz otrzymuje darmowy zakład do wykorzystania na dowolne zdarzenie na żywo.


Jakość strony internetowej oraz aplikacji mobilnej


Decydując się na rejestrację konta w danym serwisie gracz musi liczyć się z tym, że bardzo często będzie musiał odwiedzać jego stronę internetową. Dlatego warto zawczasu sprawdzić, jak prezentuje się dana witryna, czy jest czytelna i przejrzysta, zaś korzystanie z dostępnych funkcji jest intuicyjne. W przeciwnym razie korzystanie ze strony bukmachera i obstawianie tam zakładów dostarczy graczowi więcej frustracji niż przyjemności, zaś to może przełożyć się na skuteczność jego typów.


Identycznie dzieje się w przypadku dedykowanej aplikacji mobilnej. Dobrze zaprojektowane i rozsądnie wykonane oprogramowanie zagwarantuje graczowi dostęp do oferty zakładów 24h przez 365 dni w roku wszędzie tam, gdzie akurat się znajduje i ma dostęp do internetu. Aplikacje mobilne od topowych bukmacherów internetowych zapewniają właściwie te same funkcje co tradycyjna wersja strony, zaś w dzisiejszych, szalonych czasach, kiedy ludzie żyją w ciągłym biegu jest to szczególnie istotne.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera - podsumowanie


Kwestia wyboru firmy bukmacherskiej, w której gracz zarejestruje nowe konto i wpłaci swój depozyt nie należy do zadań łatwych. Polscy typerzy mają podwójny ból głowy, gdyż lista legalnych bukmacherów w naszym kraju jest tak długa, zaś jakość oferowanego przez nich produktu tak wysoka, że należy mocno się zastanowić nad wyborem konkretnego serwisu i wziąć pod uwagę szereg czynników.


Przede wszystkim typer powinien precyzyjnie określić swój profil gracza i styl obstawiania kolejnych kuponów, gdyż dzięki temu będzie mógł optymalnie wybrać serwis z najlepszą ofertą, zaś rynki zakładów pokrywane przez danego bukmachera będą pokrywały się z jego preferencjami.


Należy również odpowiedzieć sobie na pytanie, po co właściwie obstawiam zakłady?! Wielu graczy traktuje bowiem grę u bukmachera jako formę rozrywki lub weekendowe hobby (nie ma w tym nic złego - rozrywka jak każda inna), więc dla nich istotniejsze od szerokiej oferty zakładów będą solidny bonus powitalny i regularne promocje okolicznościowe dla stałych graczy.

Jeśli jednak traktujecie zakłady śmiertelnie poważnie i marzą Wam się profity w dłuższej perspektywie, to szeroki wachlarz pokrywanych rynków, solidna sekcja LIVE, mnóstwo opcji zakładów i wysokie kursy będą dla Was znacznie bardziej istotne, niż zastrzyk darmowych środków na starcie lub freebet bonus raz na jakiś czas.

Nie wiesz jak zarejestrować konto u bukmachera? Serwis bukmacherski Bukmacherzy.com przedstawia to krok po kroku:
Rejestracja konta u bukmachera ineternetowego


​Fortuna legalny polski bukmacher działający w Polsce na podstwie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych.
Graj rozważnie hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne. Tylko dla pełnoletnich.do góry
Zamknij
Błąd, opinia, sugestia
u